کمک پرستاران یکساله جذب خواهند شد!
حل مشکلات موجود جذب کمک پرستاران در نشست سه جانبه  نمایندگان وزارت بهداشت، جهاددانشگاهی و دانشگاه علوم پزشکی قزوین

در ادامه سفرهای تیم ممیزی و ارزیابی برنامه های معاونت پرستاری، خانم دکتر مداح-مشاور معاون پرستاری و  مادر پرستاری نوین ایران، روز چهارشنبه هشتم آذرماه سال جاري، طی نشتی سه جانبه متشکل از نمایندگان جهاددانشگاهی و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی استان، خواستار تسریع در روند دریافت مجوز جذب فراگیران کمک پرستاری شد.
فرشاد پيله چي سرپرست جهاد دانشگاهي قزوين با اعلام اين خبر، افزود: در نشست مذکور با حضور جناب آقای دکتر لک عضو محترم کمیته ممیزی و ارزیابی معاونت پرستاری وزارت بهداشت و ناظر دوره، سرکار خانم قرهی-نماینده محترم جهاددانشگاهی کشور، جناب آقای فائزی-مشاور محترم سرپرست جهاددانشگاهی واحد قزوین، جناب آقای رضایی-معاون محترم درمان، جناب آقای شیخی- معاون محترم دانشجویی فرهنگی، سرکار خانم رفیعی- مدیر محترم منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و سرکار خانم تیموری-مدیر محترم پرستاری استان، پیرامون بررسی کمبود نیروی کمک پرستار در نظام سلامت کشور علیرغم تخصصی شدن حرفه پرستاری، رعایت تناسب نیروهای حرفه ای به غیر حرفه ای و لزوم توسعه مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل، بحث و کفتگو شد.
پيله چي اين نشست را مثبت ارزيابي كرد و ادامه داد: در این نشست، با توجه به تاثیر ارائه مراقبتهای اولیه در رضایتمندی بیماران، بر لزوم بکارگیری نیروهای آموزش دیده کمک پرستار یکساله تاکید شد و خواستار تسریع در روند بکارگیری آنها شدند. از این رو مسئولین مربوطه دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در خصوص بکارگیری کمک پرستاران و دیگر مسائل مطروحه قول مساعد دادند.
سرپرست جهاد دانشگاهي همچنين اضافه كرد: در استان قزوين این دوره در دوبخش تئوری ۳۰۰ ساعت و بالینی۱۰۸۰ ساعت در مراکز اموزشی درمانی استان برگزار گردید . در این راستا دکتر مداح با اشاره به نیاز به نیروی کمک پرستار به ازای هر ۳ نفر پرستار، از عملکرد جهاددانشگاهی درتربیت این نیروهای مهارتی تجلیل کرد و جهاددانشگاهی را به عنوان یادگار امام و یک نهاد انقلابی گزینه مناسبی برای اجرای این دوره ها دانست.
دکتر سعید لک، عضو کمیته ممیزی و ارزیابی معاونت پرستاری وزارت بهداشت نیز در این جلسه اشاره کرد با توجه به مهیا بودن شرایط برای بکارگیری کمک پرستاران یکساله، موسسه کارآفرینان آوا سلامت مسئولیت جذب را به عهده خواهد گرفت که باتوجه به اینکه این دانشگاه با موسسه کارآفرینان آوا سلامت قرارداد دارد در جذب و بکارگیری آنها مانعی وجود ندارد و میتواند با هماهنگی و پیگیری دانشگاه روند جذب  تسریع پیدا کند.مشترک آخرین مطالب ما در ایمیل خود شوید

آدرس : قزوین، چهارراه ولیعصر ، جنب بانک سپه | تلفن تماس : 9-02833376797